Dynamická simulace vám umožní vybrat si ze všech variant tu nejlepší

Sestavování plánu v BNS bude ještě mnohem efektivnější. INEKON SYSTEMS ve spolupráci se společnostmi SALSO a Dynamic Future v současné době spolupracují na integraci úloh dynamické simulace a BNS v oblasti predikce dopadů jednotlivých rozhodnutí na hospodářské výsledky a cash flow.

Dynamická simulace vám umožní vybrat si ze všech variant tu nejlepší

Pomocí metod „co se stane, když…“ nebo „co se má stát, aby…“ budou moci uživatelé BNS simulovat jednotlivé business scénáře. Ty si pak v reálném čase převezmou právě nástroje dynamické simulace a podle stanoveného zadání umožní vybrat ideální variantu parametrů napříč celým plánem pro dosažení požadovaného výsledku.

Dynamic Future je v triu společností nejmladším partnerem, avšak, jak vyplývá z výše uvedeného, o to více důležitým. Disponuje totiž experty na programování úloh dynamické simulace s využitím softwarového nástroje SW Witness od světového leadera v této oblasti Lanner Group Ltd. Se společností SALSO, která se zabývá poradenstvím v oblasti logistických procesů, spolupracuje INEKON SYSTEMS už šest let. Obě firmy tehdy propojil projekt na podporu plánování a predikcí v MP Krásno, podniku, který je tradičním výrobcem uzenin a masných výrobků na Valašsku.
„Výzva, která před námi tehdy stála, byla spojena se specifickými potřebami masného průmyslu. Bylo nutné se vyrovnat s extrémně krátkou expirací, velmi nízkou trvanlivostí vstupních surovin a mimořádnými nároky zákazníků na rychlost dodání,“ vzpomíná Jan Hušek, výkonný ředitel a jednatel společnosti INEKON SYSTEMS. MP Krásno totiž expeduje už dvě hodiny od objednávky, a to v baleních odpovídajících individuálním požadavkům zákazníků. Přitom výroba některých produktů trvá i několik týdnů.
MP Krásno bylo první, ale zdaleka ne poslední firmou, která měla tak náročné požadavky na dodávaný systém podpory manažerského řízení. „Naše společnosti proto od té doby spolupracují všude tam, kde je potřeba nastavit systém predikce poptávky a plánování prodeje, kapacitní plánování výroby, optimalizace dopravy zboží, nákupu materiálu nebo expedice a skladování zboží,“ říká Ivan Sluštík, společník a ředitel společnosti SALSO.