ŠKODA a INEKON budou spolupracovat

Generální ředitel Inekon Group, a.s. Josef Hušek a generální ředitel Škoda Transportation s.r.o. Tomáš Krsek dnes uzavřeli dohodu o budoucí spolupráci. Jejím podpisem oficiálně ukončili všechny dosud probíhající obchodní spory, které mezi oběma společnostmi byly od roku 2002. Cílem největších českých výrobců tramvají je společnými silami získat obří zakázku v Kanadě v hodnotě 12 miliard Kč.

„Budeme spolupracovat na získání zakázky v Torontu, které plánuje celkovou obnovu vozového parku. Naše společné šance prosadit se v Kanadě se výrazně zvyšují díky sdílení výrobního know-how, zkušeností a kontaktů,“ uvedl Tomáš Krsek, generální ředitel Škoda Transportation s.r.o.

„Toronto plánuje v první etapě nákup 204 tramvají. Do budoucna se potom hovoří i o opci na dodávku dalších přibližně 400 vozidel. Půjde však o technicky náročný projekt, protože Toronto dnes provozuje letitý kolejový systém, který se vyznačuje zatáčkami o polovičním poloměru oproti standardům běžným v Evropě. Abychom uspěli, budeme se muset v rámci nabídnutého technického řešení rovněž vyrovnat s velkými teplotními rozdíly v průběhu kalendářního roku a náročnými stoupáními v rámci města,“ vysvětlil Josef Hušek, generální ředitel a předseda představenstva Inekon Group, a.s.

ŠKODA TRANSPORTATION s.r.o. je významný středoevropským výrobce a dodavatelem kolejových vozidel pro železnice a městskou hromadnou dopravu. Výrobní program zahrnuje elektrické lokomotivy a jejich modernizaci, nízkopodlažní tramvaje, soupravy metra a jejich modernizaci, a také důležité komponenty kolejových vozidel a jejich servis.

INEKON GROUP, a.s. je ryze soukromou českou společností, která byla založena v roce 1990. Z počátečních obchodních aktivit – hlavně vývozu kolejových vozidel a dovozu surovin pro chemický průmysl se postupně rozrostla v obchodně-výrobní skupinu zaměřenou na tři oblasti podnikání: výrobu a prodej kolejových vozidel, chemii a vývoz investičních celků.