Press centrum


(01.09.2016)
Flotila tramvají s českým rodokmenem v americkém Seattlu se do dvou let výrazně rozroste. Tuzemský dodavatel Inekon očekává brzký podpis opce na deset až patnáct tramvají s bateriovým pohonem.
 
(31.08.2016)
Firmu Inekon založil hned v roce 1990, už tehdy dodávala tramvaje a továrny na klíč do celého světa. Dnes patří společnost Inekon Group k největším exportérům a jen za pololetí vykázala zisk přes sto milionů korun. Spolu s čínskými partnery v zádech si teď chce její majitel a šéf Josef Hušek splnit sen a dodat tramvaje do Pekingu, případně s čínskými penězi proniknout i na africké koleje. „Už by však nešlo o českou tramvaj, ale o čínskou,“ připouští Hušek.
 
(10.08.2016)
Chemickému družstvu Druchema se letos s tradiční značkou lepidla Herkules podařilo poprvé proniknout do středoevropské sítě řetězce Tesco. Firma posiluje i s dalšími retro značkami typu velikonočních barev Ovo nebo běžkařských vosků Skivo. Současně však řeší spor s většinovým podílníkem. Tím je skupina Inekon, dodavatel tramvají a továren na klíč.
 
(09.08.2016)
Tuzemskému dodavateli továren na klíč Inekon se podařilo v irácké části Kurdistánu podepsat smlouvu na výstavbu zcela nové cementárny. Hodnota kontraktu je 450 milionů dolarů, tedy asi jedenáct miliard korun.
 
(29.02.2016)
-Skončilo téměř desetileté čekání na dostavbu potřebných tratí v USA
-Dalším teritoriem pro Inekon Group je Čína, kde bude vyrábět až 150 tramvají ročně

Praha 25. února 2016 – Americký Washington D. C. po více než půl století obnoví v sobotu 27. 2. tramvajovou dopravu. V 10 hodin dopoledne se první cestující budou moci projet ulicemi hlavního města USA ve třech tramvajích českého výrobce Inekon Group. Ty čekaly kvůli průtahům při dostavbě tratí na svou premiéru již od roku 2007. Dodávka tramvají byla součástí kontraktu v hodnotě 30 mil. USD, v rámci kterého dodal Inekon Group své vozy také do dalších amerických měst – Portlandu a Seattlu.
 
(27.05.2015)
- Do Seattlu nyní zamíří poslední ze sedmi objednaných souprav
- Unikátní bateriový pohon umožní tramvajím projet část místní trasy bez napájení z trakčního vedení
- Zájem o české tramvaje mají i další města v USA


Praha, 6. května 2015 – INEKON GROUP společně s ostravskou městskou firmou EKOVA ELECTRIC úspěšně dokončily výrobu tramvají pro americký Seattle. Poslední z dosud objednaných sedmi souprav v hodnotě téměř 30 mil. USD nyní v Ostravě přechází do fáze finálního testování. Za oceán by měla zamířit koncem měsíce května. O české tramvaje s bateriovým pohonem již projevila zájem další města v USA, např. Oklahoma.
 
(14.01.2015)
• Nová souprava ujede na pohon z baterie až 16 kilometrů
• Prvním zákazníkem je americký Seattle, který projevil zájem o dodání dalších devíti kusů
• Inekon Group nyní pracuje na umístění dvojnásobného množství baterií pro další zvýšení dojezdu

Praha, 13. ledna 2015 – Inekon Group jako první v Česku dokončil vývoj tramvaje s bateriovým pohonem a je připraven na sériovou výrobu. Nová souprava byla úspěšně otestována přímo v provozu, na tratích DP Ostrava. První českou tramvaj nezávislou na trakčním vedení již koupilo americké město Seattle, které s Inekon Group uzavřelo smlouvu na dodání celkem sedmi těchto vozů v hodnotě téměř 30 mil. USD. Součástí kontraktu se je rovněž opce na pořízení dalších devatenácti tramvají s bateriovým pohonem.
 
(23.07.2014)
 - Nová Joint Venture bude mít základní kapitál více než 1 miliardu korun
 - Roční tržby mohou dosahovat až do výše 27,5 miliardy korun

Praha, 23. července 2014 – INEKON GROUP založil v Číně novou Joint Venture společnost Tong Hao Railway Vehicles Corp. (THRV) se základním kapitálem bezmála 1,1 miliardy korun (40 mil. €). Nová společnost vznikla v partnerství se státní firmou China Railway Signal and Communication Corp. (CRSC) a firmou Xiangtan Elektric Manufacturing Group Corp. (XEMC), se kterou INEKON GROUP již dlouhodobě spolupracuje. Majoritním vlastníkem bude firma CRSC s 66 %. INEKON GROUP společně s XEMC budou mít shodný podíl 17 %. Předmětem podnikání nové společnost THRV bude výroba a prodej nízkopodlažních tramvají Superior Plus.
 
(04.03.2014)
Ostrava, 3. března 2014 – Ostravu opustila poslední z devíti příměstských vlakových jednotek, které pro rakouské město Salcburk modernizovalo konsorcium firem INEKON GROUP a Cegelec. Celková hodnota kontraktu se díky dalším přiobjednaným pracím zvýšila na konečných 243 milionů korun (8,9 mil. €). Veškerá montáž se uskutečnila v ostravské společnosti EKOVA ELECTRIC. V současné době se jedná o navazující objednávce na modernizaci dalších čtyř jednotek.
 
(20.12.2013)
 - Nové tramvaje pomohou odlehčit přetížené automobilové dopravě hlavního města USA

 - Podobné soupravy jezdí také na Moravě

Praha 18. prosince 2013 – V americkém Washingtonu D. C. se uskutečnilo úspěšné finální testování tří tramvají českého výrobce Inekon Group. Nové vozy jsou součástí kontraktu v hodnotě 24 mil. USD, v rámci kterého dodal Inekon Group své tramvaje také do dalších amerických měst – Portlandu a Seattlu. Soupravy jsou v hlavním městě již od roku 2009. K testování v provozu došlo až nyní z důvodu zdržení ve výstavbě tratí. Do hlavního města USA se vrací tramvajová doprava po více než 50 letech.